top of page

Pomiary geodezyjne

Zależy Ci na skorzystaniu z profesjonalnych usług geodezyjnych, których cena jest wyjątkowo atrakcyjna? Cenisz sobie możliwość współpracy ze specjalistami w swojej dziedzinie? Dobrze trafiłeś! Jesteśmy doświadczonym biurem geodezyjnym świadczącym szeroki wachlarz usług. Wykonujemy pomiary objętości mas ziemnych, przemieszczeń i odkształceń, a także geodezyjne pomiary podstawowe działki. Niestraszne nam nawet najbardziej skomplikowane zlecenia, które dzięki staranności i zaangażowaniu realizujemy szybciej, niż mógłbyś się spodziewać.

Wznowienie znaków granicznych — czym jest?

Dysponujemy niezbędnymi kwalifikacjami, które umożliwiają nam ponowne stawianie znaków granicznych, czyli elementów określających przebieg granicy danej nieruchomości. Zwykle potrzeba ich wznawiania wiąże się z przesunięciem granicy prawnej czy też zniszczeniem bądź zatarciem istniejących znaków. Co ważne, wznawianie znaków granicznych jest czynnością czysto techniczną, która nie wymaga wydawania żadnych decyzji, o ile nie zachodzą ku temu jakieś szczególne przesłanki. Rozgraniczenie nieruchomości wykonujemy dla wszystkich zainteresowanych Klientów — zarówno z Warszawy, jak i okolic.

Pomiar działki przez geodetę

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest dostęp do w pełni profesjonalnych usług geodezyjnych. Jesteśmy świadomi, jak wiele osób decyduje się na inwestycje w działki w różnych miejscach, dlatego służymy fachowym wsparciem w zakresie ich kompleksowych pomiarów. Sprawdzimy, czy granica konkretnej parceli przebiega zgodnie z założeniami, a w razie potrzeby wykonamy podział działki na kilka mniejszych. Wykwalifikowany geodeta nie tylko pozwoli na sprawne rozpoczęcie budowy domu, ale pomoże też, realizując tyczenie budynku zgodne z projektem zagospodarowania działki. Współpraca z naszym biurem geodezyjnym to korzystna cena usług, wszechstronna ekspertyza, a także wsparcie na każdym etapie działań.

Rodzaje pomiarów geodezyjnych — jak wygląda nasza codzienna praca?

Jest wiele typów pomiarów ziemi, jednak do najczęściej wykonywanych należą:

  • Pomiary sytuacyjne (poziome) — określają wzajemne rozmieszczenie względem siebie różnych obiektów znajdujących się na konkretnym terenie.

  • Pomiary wysokościowe (pionowe) — zwane też niwelacją terenu, wyznaczają wysokości punktów w odniesieniu do założonego punktu odniesienia. Ich zadaniem jest szczegółowe przedstawienie formy ukształtowania terenu.

  • Pomiary sytuacyjno-wysokościowe — polegają na wyznaczaniu punktów na płaszczyźnie z jednoczesnym podaniem ich wysokości, co służy wykonywaniu szkicu danego terenu.

Skontaktuj się ze specjalistami naszej firmy geodezyjnej, niezależnie od tego, czy interesuje Cię usługa wznowienia znaków granicznych, rozgraniczania nieruchomości, czy też pomiaru działki. Zaufaj grupie wykwalifikowanych fachowców, a z pewnością będziesz zadowolony z efektów. Zapraszamy do współpracy!

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.

bottom of page